President William Asc Radio CB z najnowszym ASC (automatyczny squelch) trzeciej generacji I 5 lat gwarancji PL

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 3218
  • Producent: PRESIDENT Electronics
  • Dostępność: ograniczona
  • szt.
  • Cena netto: 833,33 zł 1 025,00 zł

William to model, który jest odpowiedzią Presidenta na coraz częstsze problemy z montażem radia CB w kabinie nowoczesnego samochodu, gdzie trudno wygospodarować miejsce na zainstalowanie tradycyjnego odbiornika. Wszelkie podzespoły odpowiedzialne za pracę radia umieszczone są w skrzynce, którą można schować w dowolnym miejscu, a całość obsługi spoczywa na rozbudowanym kontrolerze, który jest jednocześnie mikrofonem, radio posiada oczywiście wyjście na zewnętrzny głośni
To co wyróżnia ten model spośród całej gamy produktów President to gabaryty, skrzynka z podzespołami ma niemal mikroskopijne wymiary: 125 x 103 x 38 mm.
Urządzenie - tradycyjnie w przypadku Presidenda - posiada automatyczną blokadę szumów ASC - dzięki niej nie trzeba ręcznie regulować bramki szumów SQ co może być uciążliwe zwłaszcza w miastach, gdzie ilość zakłóceń gwałtownie rośnie. Radio wyposażono w funkcje MON, wciśnięcie klawisza oznaczonego tym symbolem powoduje wyłączenie blokady szumów i ustawienia radia na tzw. "szybki nasłuch".

W radyjku zaprogramowane zostały standardy krajów Europy (standard: PL,E,d,d2,EU,EC,U - pełen multistandard), co pozwala szybko dostosować pracę radia do obowiązujących w danym kraju regulacji.

William poza obowiązującą aktualnie w Polsce modulacją AM posiada także modulację FM, która odznacza się znacznie lepszą jakością przekazu i jest przydatna szczególnie gdy rozmawiające stacje są blisko siebie (np. auta jadące w kolumnie). Modulacja FM jest często stosowana w krajach Europy zachodniej, być może znajdzie kiedyś również szersze zastosowanie w naszym kraju.

W nowy modelu znajdziemy funkcję SCAN, dzięki której radio potrafi przeszukiwać kanały w poszukiwaniu trwających rozmów. Przycisk MEM służy do programowania pamięci radia.

Operator radia ma możliwość skorzystania z dodatkowych filtrów: NB i HI-CUT, które poprawiają jakość działania ograniczając zakłócenia, ograniczają m.in. nieprzyjemne tony wysokie.

Wygodę użytkowania poprawia także funkcja VOX, która uruchamia nadawanie automatycznie po wykryciu głosu.

Radio w całości obsługiwane jest z mikrofonu, więc przydatną funkcją jest LOCK, który blokuje klawisze, uniemożliwiając przypadkowe uruchomienie niepożądanej w danym momencie funkcji.1 – POWER i VOLUME /włącznik i regulacja głośności/
3 – SQUELCH /blokada szumów/
4 – Wyświetlacz
5 – Pokrętło zmiany kanałów lub przyciski na mikrofonie
6 – AM/FM /przełącznik zmiany emisji/
7 – MEM i SCAN /pamięć i przeszukiwanie kanałów/
8 – NB/HIC /filtry/
9 – MON /wyłączenie SQ/
10 – CH19/9 i LOCK /szybkie wybieranie kanałów 19/9 i blokada klawiatury
11 – MENU/ENTER
12 – wtyk mikrofonowy
13 – PTT /przycisk załączania nadawania/

A. Kabel zasilający
B. Gniazdo antenowe
C. Gniazdo na dodatkowy głośnik
D.Gniazdo dodatkowego mikrofonu VOX

 

 

 Parametr Wartość  Parametr  Wartość
Ilość kanałów modulacja 40 AM/FM Selektywność 60 dB
Moc wyjściowa 4 W Szerokość 125 mm
Częstotliwość 26,960 MHz - 27,405 MHz Wysokość 38 mm
Impedancja anteny 50 Om Głębokość 103 mm
Zasilanie 13,2 V Masa 0,7 kg
Czułość przy 20 dB Sinad
AM/0,5 uV - 113 dBm
FM/0,35 uV - 116 dBm
ASC (automatyczna blokada szumów) tak

 

 

Radiotelefon objęty jest 2-letnią gwarancją z możliwością przedłużenia o kolejne 3 lata*
*Patrz: Zobowiązania gwaranta
Warunkiem skorzystania z gwarancji Firmy President Electronics Poland Sp. z o.o.  jest przedstawienie oryginalnej karty gwarancyjnej z hologramem wypełnionej przez sprzedawcę.