MIDLAND

MIDLAND

Alan Telekomunikacja to spółka z udziałem polskiego i włoskiego kapitału, istniejąca na rynku radiokomunikacyjnym od 1993. Jesteśmy członkiem światowej grupy MIDLAND, której rdzeniem jest włoska korporacja CTE a wiodącym produktem są radiotellefony CB. Nasze marki handlowe to Alan, Midland oraz Albrecht. Korporacja posiada swoją główna siedzibę i laboratoria techniczne w Reggio Emilia, ale korzysta z wiedzy i doświadczenia swoich członków z krajów Europy, Stanów Zjednoczonych i Hongkongu.

Jesteśmy przedstawicielem firmy Sirio Antenne srl, produkującej anteny nadawczo-odbiorcze od 1972 r. Bardzo starannie wykonane wyroby pracują w wielu użytecznych zakresach częstotliwości od 27 MHz (CB) aż do częstotliwości 2,4 GHz wykorzystywanej np. przy bezprzewodowym dostępie do internetu.

Ściśle współpracujemy z niemiecką firmą Telegärtner dostarczając na polski rynek wytwarzane przez nią profesjonalne złącza do kabli koncentrycznych.

W 2008 r. zakupiliśmy spółkę Carlberg-Satcom i tym samym zostaliśmy poważnym dostawcą materiałów do budowy profesjonalnych systemów GSM/UMTS/LTE i nadajników radiowych FM. Współpracujemy z takimi potentatami jak Andrew, Commscope, Kathrein, Fimo, a naszymi odbiorcami są operatorzy komórkowi i integratorzy systemów telekomunikacyjnych.

Od 2010 r. wprowadziliśmy do sprzedaży nowe, atrakcyjne produkty.

  • Systemy łączności bezprzewodowej dla motocyklistów Midland BT
  • Wyczynowe video kamery sportowe Midland XTC
  • Systemy łączności dla grup turystycznych