PIONEER SDA-RP100 PROJEKTOR PRZENOŚNY | HDMI | USB | Wi-Fi

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 6441
 • Producent: Kruger&Matz
 • Dostępność: ograniczona
 • szt.
 • Cena netto: 1 869,11 zł 2 799,00 zł 2 299,00 zł

Pioneer SDA-RP100 to przenośnych rozmiarów projektor podróżny z wbudowanym głośnikiem i akumulatorem. Jego kompaktowe rozmiary sprawiają, że sprawdzi się w różnych sytuacjach - zarówno w podróży, w domu i w biurze.

 

Pojemny akumulator

SDA-RP100 posiada wbudowany akumulator o pojemności 16.000mAh, który pozwala cieszyć się z pełnej funkcjonalności projektora bez konieczności podłączania urządzenia do zasilania sieciowego.

 

Łączność

Projektor wyposażony został we wbudowane głośniki, dzięki czemu niewymagane jest podłączanie zewnętrznych głośników. Sprawdzi się szczególnie tam, gdzie rozmiar bagażu ma znaczenie. SDA-RP100 oferuje port USB 3.0, wejście HDMI oraz wyjście słuchawkowe do podłączenia słuchawek przewodowo.

Dzięki wbudowanemu systemowi Android 5.1, pamięci RAM 1GB DDR3 oraz pamięci flash 8gb eMMC urządzenie umożliwia zainstalowanie swoich ulubionych aplikacji. Ponadto projektor obsługuje łączność Bluetooth i WiFi oraz umożliwia bezprzewodowy streaming obrazu z innych urządzeń.

 

 

Najważniejsze cechy:

 • Przenośny projektor z akumulatorem 16.000mAh
 • System Android 5.1
 • Łączność bezprzewodowa Bluetooth, WiFi
 • USB 3.0, wejście HDMI, wyjście słuchawkowe jack 3.5mm
 • Kompaktowe rozmiary (12.5cm x 12.5cm x 12.5cm) i niska waga 1.26kg
 • Pilot

 

Projektor to urządzenie, które służy do wyświetlania obrazu ruchomego lub nieruchomego. Największą zaletą projektora jest możliwość uzyskania obrazu o bardzo dużej przekątnej za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Wśród wad należy wymienić konieczność stosowania dedykowanego ekranu oraz żywotność lampy znacznie krótszą od żywotności matrycy telewizora.

Dlatego do głównych obszarów zastosowań projektorów należą: edukacja i biznes (obrazy nieruchome), oraz wysokiej klasy kino domowe (obrazy ruchome).

Projektory biznesowe
Wybierając projektor biznesowy należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jasność wyświetlanego obrazu. Rzadko kiedy istnieje możliwość używania projektora biznesowego w pełni zaciemnionych pomieszczeniach. Niezwykle istotna jest wysoka rozdzielczość, która pozwala na ostre i wyraźne wyświetlanie czcionki oraz obrazów, co skutkuje mniejszym zmęczeniem wzroku.

Często istotnym czynnikiem jest także waga i rozmiary projektora – jeśli używany jest do podróży służbowych.

Projektory do kina domowego
Podstawą każdego projektora kina domowego jest natywna rozdzielczość minimum Full HD oraz natywna proporcja 16:9 lub 16:10. Bardzo ważny jest także współczynnik kontrastu, który pozwala na szczegółowe wyświetlanie ciemniej nagranych fragmentów obrazu.

Najlepsze firmy produkujące projektory do kina domowego opracowały zaawansowane technologie upłynniania ruchu, który znacznie uprzyjemnia oglądanie filmów jak i wydarzeń sportowych.

Niemniej istotną kwestią jest także rozbudowany system kalibracji, która pozwala na skorygowanie obrazu pod kątem warunków w konkretnym pomieszczeniu oraz użytego ekranu.

Krytyczną cechą projektora jest poziom generowanego hałasu, który pozwala na komfortowe oglądanie filmów bez zakłócania efektów dźwiękowych.

Kluczowe funkcje:

system operacyjny Android 5.1,

możliwość pobierania i instalowania aplikacji z zainstalowanego sklepu APP Store (usługi Google Play nie są obsługiwane),

wbudowane głośniki 2x5W,

bluetooth 4.1,

wifi 802.11 b/g/n 2,4 GHz,

USB 3.0, HDMI,

streaming (zrzutem ekranu) wireless mirroring,

pamięć RAM 1GB DDR3 i pamięć flash 8GB eMMC,

rozdzielczość max 1280 x 720,

jasność 300 ANSI Lumen,

żywotność lampy ≥ 20 000h,

rozmiar projekcji obrazu od 40" do 120",

odległość projekcji od 1m do 2,9 m,

funkcja auto keystone i auto focus,

wyjście audio słuchawkowe,

pilot - w komplecie (można też podłączyć opcjonalną myszkę pod USB), bateria Li-Polymer 16.000 mAh, zasilanie DC 19V 3,4A (zasilacz w komplecie).