Grundig PS 5110 I ANALITYCZNA I Waga łazienkowa I Gwarancja 4 lata

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 1492
 • Producent: Grundig
 • Dostępność: Ograniczona
 • szt.
 • Cena netto: 137,40 zł 169,00 zł


Elegancka szklana waga elektroniczna z maksymalnym obciążeniem do 150 kg, dokładnością pomiaru do 100 goraz ze wskaźnikiem rozładowania baterii. Model ten posiada szklaną platformę z metalowymi elementami oraz wyświetlacz LCD. Waga sterowana jest elektronicznie, wyposażona została w automatyczną kalibrację oraz w funkcję automatycznego włączenia i wyłączenia. Model ten przystosowany jest również do pomiaru tkanki tłuszczowej, masy kostnej, mięśni, zawartości wody w organizmie oraz wskazuje dzienne zapotrzebowanie kalorii.


 • Pomiar masy ciała, tkanki tłuszczowej, zawartości wody i masy mięśniowej
 • Sugestia dziennej porcji kalorii
 • Pamięć ustawień dla 12 osób
 • Hartowane szkło
 • Maksymalne obciążenie 150kg / dokładność pomiaru 0,1kg
 • Jednostki pomiaru: kg/cm, lb/in, st
 • Powierzchnia 300 x 300mm
 • Kolor: srebrny / białe szkło
 • 4 LATA GWARANCJI



Pomiar procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie pozwala przy długookresowej kontroli stwierdzić, czy kroki podjęte w celu jej redukcji (w procesie odchudzania) przynoszą pożądane efekty. Informację tę otrzymamy niezależnie od tego, czy stosujemy dietę odchudzającą, czy ćwiczenia fizyczne, czy oba te elementy łącznie.

Urządzenie pokazuje zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie w procentach. Warto zapoznać się z normami poprawnej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie w zależności od wzrostu, płci i wieku i zapisywać swoje wyniki. Po zakończeniu kuracji odchudzającej ( polecamy: Dieta+ Ćwiczenia fizyczne)pozwolą one na systematyczną kontrolę mającą na celu utrzymanie osiągniętych w czasie kuracji wyników.

Pomiar procentowej zawartości wody w organizmie jest niezbędny przy długookresowej kontroli masy ciała. Pozwala on na odróżnienie spadku masy ciała od spadku zawartości wody w organizmie. Skokowy spadek zawartości wody w organizmie może występować na przykład po intensywnym treningu aerobowym, przebywaniu w saunie itp.





Dlaczego powinniśmy mierzyć zawartość tłuszczu w organizmie?
Tłuszcz w organizmie jest niezbędny do życia. Wyściela on np. stawy, chroni organy i gromadzi witaminy. Jednak zbyt duża zawartość tłuszczu niesie wiele niebezpieczeństw, przede wszystkim dla serca i układu krążenia. Dużo ludzi o tym nie wie: waga i zawartość tłuszczu stanowi ważne źródło informacji na temat zagrożeń dla zdrowia. Osoba "z nadwagą" niekoniecznie musi być od razu "za tłusta". Przyczyną większej wagi może być ponadprzeciętnie duża ilość mięśni. Z drugiej strony osoba nie mająca nadwagi może być "za tłusta", gdy jej ciało zawiera za dużo tkanki tłuszczowej w porównaniu do mięśni. Mierząc ilość tłuszczu w swoim ciele możecie stwierdzić, czy faktycznie jesteście "za tłuści". Tradycyjne wagi wskazują jedynie łączną wagę ciała, nie informując nic na temat zawartości tłuszczu. Waga z możliwością mierzenia zawartości tłuszczu w skali 4%~60%, podaje wynik z dokładnością do 0,1 %.


Dlaczego powinniśmy mierzyć zawartość wody w organizmie?
W organizmie człowieka najwięcej jest wody. Woda jest medium transportującym odpowiedzialnym za wyrównywanie temperatury oraz uniwersalnym rozpuszczalnikiem wszystkich reakcji biochemicznych w ciele człowieka. Nasze ciało próbuje przez całe życie rekompensować gospodarkę wodą. Ubytek płynów musi być wyrównany poprzez dostarczenie odpowiedniej ilości cieczy. W związku z tym najważniejszym organem są nerki. Zauważalnie wzrastająca i spadająca zawartość wody wskazuje na zakłócenia w gospodarce wodnej organizmu. Jest to sygnał ostrzegawczy. Podczas pomiaru ilości wody w pierwszej linii chodzi o kontrolowanie wartości normalnych. W szczególności w przypadku stosowania diet istnieje niebezpieczeństwo zakłócenia prawidłowej gospodarki wodnej na skutek zmienionego stosunku ilości wody przyjętej do ilości wody wydalonej z organizmu. Waga z możliwością pomiaru zawartości wody w organizmie w skali 27,5% ~ 66%, podaje wynik z dokładnością 0,1 %


Dlaczego powinniśmy mierzyć zawartość tkanki mięśniowej w organizmie?
Każdy dodatkowy kilogram masy mięśniowej spala ok. 25 kalorii dziennie. Ponieważ mięśnie są cięższe niż tłuszcz, monitorowanie masy mięśniowej daje nam bardzo dokładne zrozumienie składu i zmian ogólnej masy ciała. Zauważenie zmiany w masie mięśniowej powinno nas skłonić do odpowiedniego dopasowania poboru kalorii oraz białka. Waga posiada skalę mierzenia zawartości tkanki mięśniowej w zakresie 20%~56%, wynik podaje z dokładnością do 0,1 %.